Почетна / Спорт / Трета фудбалска лига:“Карбинци“ ја расипа математиката на “Малеш“

Трета фудбалска лига:“Карбинци“ ја расипа математиката на “Малеш“

Фудбалската екипа на Карбинци ги испретура математиките на “Малеш“ од Берово за висок пласман во третата фудбалска лига.Долго време Карбинци водеше со 2:0, за накрајот резултато да биде нерешен, односно 2:2.Еве ги резултатите од средбите во 10-тото коло.
Чешиново – Детонит Јуниор 0:2
Василево – Тиверија 5:2
Работник – Хоризонт Турново 0:3
Раклиш – Овче Поле 3:4
Спартмани – Брегалница сениори 0:3
Малеш – Карбинци 2:2
По 10 одиграни кола на табелата води Брегалница сениори со 25 бода пред Детонит јуниор 23, Малеш 22, Овче Поле 21, Хоризонт Турново 19,

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Втора лига нема да игра на “Распен петок“.

Наместо во петок, како што беше најавено, сите средби и во Вторите лиги ќе се …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *