Почетна / Балкан / Убиецот на Шабан слушал музика од “Горди Албанци“

Убиецот на Шабан слушал музика од “Горди Албанци“

Алсин Левент, германски Турчин, кој ја предизвика сообраќајката во Германија, во која животот го изгуби Шабан Шаулиќ, е обожавател на раперката Кари, која е дел од проектот Stolzer Albaner – Горди Албанци.

На неговиот Фејсбук профил српските медиуми пронашле список на музика која ја сака, а тој, констатираат, е многу необичен, па дури и индикативен.

Во српските медиуми веќе се шпекулира дека сообраќајката можеби не е силучајна, а тоа го заклучлуваат токму преку музичките афинитети на Левент.

Тој ја обожава раперката Кари, (која ја протежира извесна раперка Швества Ива, која се фали дека освен е раперка, добра е и како пpocтитyткa), која е дел од проектот Stolzer Albaner – Горди Албанци.
Станува збор за проект во кој млади албански рапери кои живеат надвор од татковината, најмногу во Германија, рапуваат за тоа колку е добро што се Албанци и дека како такви можат да водат авантуристички живот. Во спотовите се гледа тенденција за обединување со Косово, наведуваат српските медиуми, односно формирање Голема Албанија.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во Словенија зимата пристигна во лето?!!!

Снегот на Балканот оваа година пристигна порано. Во текот на вчерашниот ден, поради спуштање на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *