Почетна / Спорт / УГД Штип ја декласираше одбојкарската екипа од Пробиштип

УГД Штип ја декласираше одбојкарската екипа од Пробиштип

Одбојкарската екипа на УГД Шти, предводена од капитенот Кристијан Ристевски, кој успеа да освои 21 поен, па Стефан Санев со 10 и Максим Георгиевски со 6 поени, ја декласираа екипата на Пробиштип. за 1 час и 15 минути.. Гостите во првиот и вториот сет и некако парираа на штипјани, во третиот се предадоа. На оваа квалитетна одбојкарска претстава гледаве се она што ја краси одбојката- од одлични сервиси, до приеми. борбеност и смечеви.Таа одлична игра на штипјани ја предводеше капитенот Кристијан Ристевски, кој порано играше за пробиштипјани, а вечерва потврди дека е еден од најдобрите одбојкари во Македонија.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Злато и бронза на “Гладијаторот“ Никола Нацев

Во Србија се одржа меѓународниот турнир Трофеј Белград. Учествуваа репрезентации од екс југословенските простори. Континуитетот …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *