Почетна / Бизнис / Угостителите бараат надомест на штетата.

Угостителите бараат надомест на штетата.

Независната угостителска комора (НУК), во името на 6.500 регистрирани угостители со повеќе од 35.000 вработени бара јавна средба со премиерот Зоран Заев, отворена за медиумите на која би се дискутирало за, како што велат, оправданоста на „селективна рестриктивна мерка“ и за неопходноста од носење на посебен сет мерки за финансиска поддршка и помош наменета селективно само за угостителите.Загубата на угостителите ќе ја надмине бројката од 22 милиони евра.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *