Почетна / Црна хроника / Ученик со секира по учителот

Ученик со секира по учителот

Страшен инцидент се случил во основно училиште во Србија, кое ги потресе учениците и вработениот образовен персонал во школото.

Петнаесетгодишно момче од деветто одделение од Основното училиште „Иво Андриќ“ од Кулаш, изненадно го нападнал домарот на школото, Миланко Панчиќ, со повеќе удари со секира, нанесувајќи му тешки повреди.

Лекарскиот тим на Универзитетско клиничкиот центар во Бања Лука се борат за неговиот живот, додека пак ученикот е упатен во Психијатриската болница во Бања Лука на испитување.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Излетување кај новиот мост.

За време на празничниот викенд неодговорен возач , во чудна состојба и под врелината на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *