Почетна / Македонија / Филип Петровски ќе го биеле некогаш неговите

Филип Петровски ќе го биеле некогаш неговите

Кандидатот за претседател од ДПМНЕ Филипчо Петровски дошол да го испита пулсот на штипјани Кога дошол во Штип Филип Петровски бил пречекан од 3 членови на ДПМНЕ.

Заминале во кафетаријиа  на кафе и муабет со граѓаните да им се претстави.Во кафичот  бил исвиркуван како предавник.

Одејќи да се поздрави на маса без да знае дека седат членови на Обединети за Македонија, тие му одговориле така грлато дека паметат пред неколку години како ја предал партијата и дека не му верува никој, дури и неговите, ако знае кои се негови.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

“Сакаме парк за кучиња“

Иако се избори, и иако политичките субјекти бараат од граѓаните да им испраќаат барања за …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *