Почетна / Спорт / Фудбал:Брегалница на чело на табелата

Фудбал:Брегалница на чело на табелата

Во втората фудбалска лига –Исток се играа натпреварите од 11 коло, постигнати се овие резултати

„Осогово“ – „Кит Го“  1:0

„Каменица Саса“ – „Слога 1934“  2:0

„Кожуф“ – „Тиквеш“  1:1

„Плачковица“ – „Брегалница“  1:3

„Росоман“ – „Победа“  1:2

На табелата води „Брегалница“ со 29 бода, пред „Тиквеш“ со 27,

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ЕМИЛ ПАВЛОВ ВО ЛИСАБОН –УШТЕ ЕДЕН НАСТАП ВО ПРЕМИЕР КАРАТЕ ЛИГАТА

Утре, четврток, за Лисабон, Португалија, патува најдобриот спортист на ,Македонија, Емил Павлов и неколку македонски …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *