Почетна / Спорт / Фудбал:Втора фудбалска лига

Фудбал:Втора фудбалска лига

Се одиграа сите натпревари од втората фудбалска  лига , од 12-то коло , еве ги резултатите:

Слога 1934 – Плачковица 3:0

ПОбеда – Каменица Саса – 2:2

Кит го – Росоман 3:0

Брегалница –Кожуф – 3:0

Тиквеш – Осогово 3:1

Брегалница“ е прва на табелата со 32 бода, а зад неа следуваат „Тиквеш“ 30, „Кожуф“ 18, „Слога 1934“ 16, „Кит Го“ 15, „Осогово“ 13, „Победа“ и „Каменица Саса“ 12, „Росоман“ 8, „Плачковица“ 6.

Штипски асови

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *