Почетна / Спорт / Фудбал:Каменица во дербито на колото подобра од конкуренцијата

Фудбал:Каменица во дербито на колото подобра од конкуренцијата

Викендов се играа натпреварите од 13-тото коло во фудбалскиот шампионат за жени.Дербито на колото беше во Македонска Каменица, каде сеуште актуелниот шампион Каменица Саса со 1:0 го победи конкурентот за првото место “Ас јунајтед:Еве ги комплетните резултати

„Шкупи“ – „Кочани“  3:2

„СЦ Истатов“ – „Тиуверија“  0:4

„Каменица Саса“ – „Ас Јунајтед“  1:0

„Борец“ – „Плачковица“  2:0

„Атлетико“ – „Речица“  0:1

„Деспина Прилеп“ – „Топ Гол“  4:0

„Шкендија“ – „Љуботен“  3:0

Каменица саса е на чело на табелата со 33 бодови пред Ас јунатед со 31 освоен бод.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бронзен медал за Никола Нацев

Кик боксерот на штипскиот клуб “Гладијатор“, Никола Нацев, и од штотуку завршеното балканско првенство се …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *