Почетна / Спорт / Фудбал:Кит-го во Неготино ја победи Тиквеш со 4:1

Фудбал:Кит-го во Неготино ја победи Тиквеш со 4:1

Дали , веќе се‘ е завршено во втората лига Исток , кој би бил иден прволигаш?Денеска Кит –го во Неготино го декласираше фаворитот Тиквеш и тоа се резултат 4:1 за Кит – Го, со овој резултат Брегалница речиси и со двете нозе е во првата лига..Инаку Брегалница во Кочани убедливо славеше со 3:1, над домашната екипа Осогово.Брегалница е е прва на табелата  со 35 бодови, пет повеќе од второпласираната Тиквеш која има 30 бодови.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Злато и бронза на “Гладијаторот“ Никола Нацев

Во Србија се одржа меѓународниот турнир Трофеј Белград. Учествуваа репрезентации од екс југословенските простори. Континуитетот …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *