Почетна / Спорт / Фудбалско првенство во женска конкуренција.

Фудбалско првенство во женска конкуренција.

Се одиграа натпреварите од 7-мото коло во Прва Фудбалска Лига за жени. По денешните резултати единствено непоразена екипа остана „Тиверија“ од Струмица по што во борба за првото место сега конкурираат 4-5 екипи. Комплетни резултати од 7-мото коло:

„Кочани“ – „Топ Гол“  1:10

„Речица“ – „Тиверија“  2:2

„Каменица Саса“ – „Деспина“  1:0

„Плачковица“ – „Ас Јунајтед“  0:4

„СЦ истатов“ – „Скопје“  0:2

„Шкупи“ – „Љуботен“  2:3

„Борец“ – „Шкендија“  3:2

На табелата со по 18 бодови водат „Деспина“, „Каменица Саса“ и „Скопје“

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *