Почетна / Спорт / Фудбал жени:Каменица саса “есенски шампион“.

Фудбал жени:Каменица саса “есенски шампион“.

Со одигрувањето на натпреварите од денешното 15-то коло заврши есенскиот дел од првенството во Прва Фудбалска лига за жени.Минатогодишниот шампион „Каменица Саса“ од Македонска Каменица и есеноска го потврди својот квалитет и со 13 победи и само еден пораз и 39 вкупно освоени бодови ја освои титулата „Есенски Шампион“.резултати од 14-тото коло:

„Атлетико“ – „Кочани“  8:0

„Каменица Саса“ – „Плачковица“  6:0

„Шкупи“ – „Тиверија“  0:7

„Борец“ – „СЦ Истатов“  1:2

„Деспина Прилеп“ – „Речица“  2:0

„Шкендија“ – „Топ Гол“  4:0

„Љуботен“ – „Скопје“  0:8

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *