Почетна / Спорт / ФФМ плива во криминал.Нема да има изборно собрание.

ФФМ плива во криминал.Нема да има изборно собрание.

Во Штип на трибина беше директорот на Агенцијата за спорт и млад Дарко Каевски. Запрашан за состојбите во Фудбалската федерација на Македонија Каевски кажа:
„Нема да дозволиме одржување на Изборното собрание на ФФМ, закажано за 17 март. Ќе има брза институциална разврска. Инспекциите покажаа дека се работи за огромен криминал во ФФМ. Ги утврдуваме сите состојби во оваа Федерација од актите, па се до членките на Федерацијата. Оваа Федерација покажа како не треба да се работи. Круна беше и последното собрание на ОФС Штип кое се одржа во Скопје. Нема да дозволиме да се кршат законите . Ќе ги обелодениме сите криминални работи , докуменирани од надлежните инситуции кои вршеа контроли во ФФМ….“- рече покрај другото на трибината во Штип Дарко КАЕВСКИ. Тој повтори дека АСМ нема да дозволи да се одржи Изборното собрание на ФФМ. на 17 март.
Дарко Каевски зборувајќи за идните задачи на АСМ, кои се однесуваат за Штип. Нагласи дека од месец април годинава ќе почнат градежните раБоти на покриениот базен во ОУ Димитар Влахов,, а до крајот на годината и изградба на спортска сала за боречки вештини,. Во Македонија се планиртаат две вакви спортски сали, едната ќе биде во Штип., истакна Каевски на трибината во Штип.

Штипски асови

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *