Почетна / Спорт / Хуманитарен натпревар

Хуманитарен натпревар

Утре во Штип се игра фудбалскиот наптревар меѓу Брегалница и Тиквеш од Кавадарци.Оваа средба  има и хуманитарен карактер. Сите собрани средства од влезните билети , по цена од 60 денари, ќе бидат уплатени за лекување на екс фудбалерот на Брегалница Томе ЈАНЕВ. Влезни билети ќе плаќаат и сите фудбалери, службените лица, новинарите.Вкупните средства кои ќе се соберат пред крајот на средбата со Тиквеш јавно ќе бидат соопштени на гледачите на стадионот.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мурињо половина Јунајтед го сака во Рома

Жозе Мурињо од идната сезона ќе работи на кормилото на Рома. „Римјаните“ отвораат нова страница …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *