Почетна / Занимливости / Шенки не јаде дренки, но затоа има гаќи од 188 евра

Шенки не јаде дренки, но затоа има гаќи од 188 евра

Како тоа не знаете кој е Шенки Маслани. Тоа,таа појава која живее во Арачаиновo , и го живее својот Версаче сон.Неговата куќа, неговиот автомоби,мебел, сите се излепени со логото на Версаче, а Шенки неодамна отвори кфетерија, и знам дека од прва ќе погодите дека се вика Версаче.

Овој пребогат Албанец, истaкнува дека сите производи кои тој ги има, се оригинални и ги купува од Италија.Во гардероберот се е Версаче,од капа до чорапи. Неодамна си купил боксерки од 188 евра и чорапи од 45 евра.Целат му е да докаже дека и во Македонија убаво се живеело. Ех Шенки Шенки, лесно тие на тебе не јадеш дренки…

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *