Почетна / Занимливости / ШКЛ -“Луцент“ промоција

ШКЛ -“Луцент“ промоција

Вечерва во  рамките на манифестацијата Штипско културно лето која се одржува во Дом на млади и тоа на летната сцена ќе се случи промоција на  нов рок албум од групата “Луцент“.”Lucent” e македонски дум рок бенд кој е формиран во 2018г
Бендот го сочинуваат
– Sakh ( guitar,vokal)
– Goran (bass):
– Filip Jezdic(drums)
– Aleksandar Nikodinovski(keyboards).
Албумот Луцент е издаден во јануари 2020 г Промоцијата е закажана за вецерва со почеток од 22 часот на летната сцена во Дом на млади

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Наместо облека, носи маска!!!

Ниту попладневната бура со грмотевици не ја спречила огромната група голи луѓе да учествуваат на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *