Почетна / Занимливости / “ШКЛ“ средба со убавата музичка уметност

“ШКЛ“ средба со убавата музичка уметност

По успешното отворање на “Штипско културно лето“ со изведби на арии од операта Боеми, штипската публика , има уште една понуда за концерто од убавата музичка уметност. Во уметничката галерија “Безистен  концерт ќе одржи трио “Колегиум“.Триото го сочинуваат:Александра Коцевска мецосопран,Менка Богоевска –виолина и Глигор Гелебешев.На програмата се дела од Рахмањинов, Чајковски,  Бизе, Шуберт и други.Концертот започнува вечерва во 20.30 часот.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Карлеуша подобра “мачка“ од Џеј Ло

Јелена Карлеуша објави на својот профил на Инстаграм натпис од портал с наслов „Дали сме …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *