Почетна / Свет / Шлаканица за Порошенко, стана комичен

Шлаканица за Порошенко, стана комичен

Комичарот Владимир Зеленски кој според првичните резултати од преброените гласови на претседателските избори во Украина, победи во првиот круг, порача дека направил голем чекор кон конечната победа.

„Ова е само првиот чекор кон големата победа. Ние сме млади луѓе. Не сакаме да ги гледаме работите од минатото во нашата иднина“, порача Зеленски по затворањето на гласачките места вчера во Украина.

Според досегашните податоци, Зеленски освоил 30,4% од гласовите и во вториот круг за претседателската функција ќе се бори со актуелниот претседател Петро Порошенко за кого гласале 17,8% од гласачите.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Штитат ли “Фајзер“ и “Астра зенека“.

Заштитата против ковид-19 обезбедена од две дози на вакцините Pfizer / BioNTech и AstraZeneca почнува …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *