Почетна / Занимливости / Штипско културно лето ,36-ти пат.

Штипско културно лето ,36-ти пат.

Општина Штип ќе го организира 36-тото издание на манифестацијата од уметноста, културата, забавата “Штипско културно лето“.Оваа манифестација  ќе биде отворена со гала концерт на гала концерт на оперската певица Вики Арсовска, на која и се придружува и оперската певица од Штип која работи во Франција Елена Голомеова.Програмата ја пополнуваат претежно неафирмирани штипски изведувачи.Не изостануваат соработките со други институции од Скопје, Прилеп и други градови на Македонија.Градоначалникот Сашко Николов кој на прес конференција говореше за годинешново лето, истакна дека за прв пат програмски содржини ќе се случуваат во урбани заедници во Штип.

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

“Сакаме парк за кучиња“

Иако се избори, и иако политичките субјекти бараат од граѓаните да им испраќаат барања за …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *