Почетна / Избор на Уредникот / Штип без “црногорски конзул“.

Штип без “црногорски конзул“.

Република Црна Гора реши да го разреши нејзиниот почесен конзул во Штип , охриѓанецот Бранко Азески, инаку претседател на Стопанска комора на Македонија.Треба да се биде искрен,државата Црна Гора во Штип немала конзулат освен на хартија.Црна Гора немала ниту конзул во Штип, човекот што бил именуван живее во Скопје, а не во Штип.Штипјани, и штипското стопанстве, не верувам дека видоа аир од конзулирањето на Азески од Скопје, во името на Штип.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Штипско културно лето ,36-ти пат.

Општина Штип ќе го организира 36-тото издание на манифестацијата од уметноста, културата, забавата “Штипско културно …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *