Почетна / Избор на Уредникот / Штип-епицентар на Ковид 19

Штип-епицентар на Ковид 19

Штип е градот со најголема инциденца на корона вирусот на 100.000 жители. Градот стана жариште откако вирусот пламна во неколку текстилни фабрики. Во моментов во овој град на Истокот има  над  800 позитивни лица од кои активни носители се 450 лица. Капацитетите се полни а хоспитализирани се над 50 пациенти.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Место едно лажиче, богослужби да има по болниците

И смртта која нашиот Бог Исус Христос ја победи, не е доволна причина Македонската православна …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *