Почетна / Бизнис / Јак бизнис во Охрид:“Пунење телефон=200 денари

Јак бизнис во Охрид:“Пунење телефон=200 денари

Низ социјалните мрежи деновиве кружи фотографија од фискална сметка издадена во Охрид на која може да се види дека е воведена нова услуга, односно се наплаќа за полнење на мобилен телефон.Oваа фотографија на многумина им беше чудна, а истата беше објавена и на социјалната мрежа Инстаграм. Граѓаните коментираат дека охриѓани претеруваат со сумите и прават споредба со она што го нуди Турција на море.– Во Охрид плативме 50 евра за да се возиме со брод два часа. Во Турција плативме 35 евра а се возевме цели 8 часа на пет различни локации кои се доста популарни и интересни за туристите. Ако вака продолжиме нема да ни треба ниту УНЕСКО, ниту нишго. Самите ќе си го згаснеме сјајот на Охрид и езерото, додаваат граѓаните.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ќе се откупат 90милиони килограми грозје

Винариите ќе откупат околу 90 милиони килограми грозје, соопшти денеска претседателот на регионалното здружение „Лозароовоштари” …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *