Почетна / Црна хроника / Ја крадеа и сеуште има за крадење во пошта Злетово

Ја крадеа и сеуште има за крадење во пошта Злетово

Ограбена е поштата во село Злетово во Општина Пробиштип информираше денеска портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова. Тешката кражба се случила викендов, а непознатите сторители одзеле пари. Полицијата засега не открива колку пари со себе зеле крадците, кои на дрзок начин влегле во поштата.

На 15 април во Полициската станица во Пробиштип било пријавено дека во периодот од 12 часот на 13 април до 5 часот на 15 април непознати сторители извршиле тешка кражба во поштата во село Злетово и одзеле пари, вели Панајотова.

Вчера на 15 април во Полициската станица во Пробиштип било пријавено дека во периодот од 12 часот на 13 април до 5 часот на 15 април непознати сторители извршиле тешка кражба во поштата во село Злетово и одзеле пари, вели Панајотова.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Излетување кај новиот мост.

За време на празничниот викенд неодговорен возач , во чудна состојба и под врелината на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *