Почетна / Спорт / 100 години фудбалски клуб “Брегалница“.

100 години фудбалски клуб “Брегалница“.

Годинава, треба да се одбележат 100 годишнината од формирањето на Брегалница (1921-2021) Брегалница 4 пати ја има освојувано титулата во Македонија (1964, 1967, 1976, 1984), го освои и Купот на Македонија 1980-81 годинa, кога се пласира во осминафиналето на Купот во СФРЈ. Годинава , Брегалница има шанса да се врати во Првата лига, по кој знае кој пат. Најавено е и изградба на западната трибина на Градскиот стадион. Очигледно, Штип би требало годинава да биде фудбалски центар во Македонија

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *