Почетна / Занимливости / За 20 минути – 50 степени во автомобил

За 20 минути – 50 степени во автомобил

 

Камермани  наснимија колку брзо се зголемува температурата во автомобил паркиран на сонце. Видеото покажува дека температурата се зголемува од 25 до 50 степени Целзиусови за 22 минути.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *