Почетна / Избор на Уредникот / 3.476 лица од Штип имале Ковид 19

3.476 лица од Штип имале Ковид 19

Од почетокот на пандемијата предизвикана од вирусот Ковид 19 во Штип се регистрирани 3476 позитивни лица.Од оваа бројка оздравеле 3253 лица.Починале 84 граѓани, а на лекување момантно се 141 лице.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Место едно лажиче, богослужби да има по болниците

И смртта која нашиот Бог Исус Христос ја победи, не е доволна причина Македонската православна …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *