Почетна / Занимливости / 300 милиони долари е “дебела“ Парис Хилтон

300 милиони долари е “дебела“ Парис Хилтон

Парис Хилтон е најпозната како наследничка на прочуениот луксузен ланец на хотели Хилтон, кој ‘тежи’ 300 милиони долари.

Иако си ја пробала среќата во актерството и музиката, ниту една од тие кариери не била за неа.

Парис почнала да заработува преку ријалити шоуто „The Simple Life“ од 2003-та до 2007-ма година. Објавила авобиографија на само 23 години, а книгата била на листата на бестселери на „Њујорк тајмс“.

Лансирала и своја линија на разни производи, од козметика, чевли, облека, чанти, очила за сонце, облека за кучиња… Најпрофитабилни се покажале парфемите, со кои заработила вистинско богатство. Досега лансирала 24 и секој ѝ бил добро продаван.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

“Мерцедес“ повлекува милион возила со фабричка грешка

Германскиот автомобилски гигант утврдил дека, во некои од нивните возила, привременото прекинување на струјата на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *