Почетна / Избор на Уредникот / Подарени 50 таблет уреди.

Подарени 50 таблет уреди.

Фирмата „Еколог интернационал“, на општината и донираше 50 таблети за полесно следење на наставата, и тоа за деца од  семејства со помали финансиски приходи или социјално загрозени семејства.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *