Почетна / Балкан / 84 килограми марихуана заплени црногорската полиција

84 килограми марихуана заплени црногорската полиција

Црногорската полиција заедно со албанските колеги спречи шверц на марихуана, што едно лице ја прошверцувало преку од Албанија во Црна Гора преку Скадарското Езеро.

Спакувана во 97 пакетчиња и тежина од 84 килограми, дрогата била запленета во регионот на Збељ.

Шверцерот откако ја забележал полицијата, побегнал во правец на Албанија, оставајќи ги торбите со дрогата. Полициите на Албанија и на Црна Гора работата на идентификација на оној кој ја поседувал дрогата.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во Словенија зимата пристигна во лето?!!!

Снегот на Балканот оваа година пристигна порано. Во текот на вчерашниот ден, поради спуштање на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *