Почетна / Избор на Уредникот / Ковид биланси и греење

Ковид биланси и греење

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2553 тестирања, а регистрирани се 1112 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-321, Штип-38. Институтот за јавно здравје регистрира 709 оздравени пациенти од: Скопје-290, Штип-31, Починати се 24 лица, четири пациенти од Скопје (76, 62, 67 и 70г), еден од Штип (87г).

И додека министерството се занимава со статистика, проблемите во Клиничката болница, и тоа во инфективното одделение се множат.Наши слушатели се јавуваат и говорат дека речиси половина месец , во ова одделение нема греење.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *