BANZAI -Апасиев

Петар Георгиев – Камиказа,е кандидатот на Левица за град Скопје.и веднаш Камиказа, во стилот на камиказа се надева дека ќе го победи Шилегов, актуелниот градоначалник на Скопје.Факт е дека јапонските камикази за време на Втората светска војна, направија страшни потези во името на царот.“Божествениот ветар“ ги носеше во смрт извикувајќи Banzai totsugeki, Banzai emperor.

Очигледно е дека Камиказа ќе ги имитира камиказите извикувајќи “БАНЗАИ – Апасиев“.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *