Почетна / Занимливости / MUZIK AUS MAZEDONIEN

MUZIK AUS MAZEDONIEN

Македонија нема слух, но Германија за македонската музика и тоа како има!Во рамки на новиот музички спектакл, насловен “MUZIK AUS MAZEDONIEN”,Музика  од Македонија,Марија Докузова и Даница Станојоска ќе  настапат како сопран изведувачи , додека пак Деспина Филова ќе биде  пијано придружба.

По концертите во Чешка и Словачка, на големо задоволство тие го најавија третиот по ред концерт на македонски соло песни и арии кој ќе се случи на 13-ти април во Аренсбург, Германија.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Карлеуша подобра “мачка“ од Џеј Ло

Јелена Карлеуша објави на својот профил на Инстаграм натпис од портал с наслов „Дали сме …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *