Почетна / Бизнис / “Riversoft“ отвора салон во Штип

“Riversoft“ отвора салон во Штип

Утре струмичката трговска компанија “Риверсофт“ отвора салон за продажба на бела техника, мобилни телефони ,информатичка техника, како и апарати за широка потрошувачка.Салонот се наоѓа во зградата “Топ инвест“ во населбата Сењак.Отворањето е закажано за 10 часот, а тој ден ќе има повеќе изненадувања за купувачите.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Понизок ДДВ за струјата, данок за горивата.

На утрешната седница Владата ќе ги разгледува двете законски решенија кои се однесуваат на најавеното …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *